خیابان جالان آلور کوالالامپور

به گزارش تاپ توریست: در این بخش با معرفی خیابان جالان آلور کوالالامپور با شما خواهیم بود. برای آشنایی با این بازار غذاهای خیابانی در مالزی در ادامه با ما همراه باشید.

کوالالامپور، پایتخت پر جنب و جوش مالزی، یک شهر پویاست و با مراکز خرید مدرن، ساختمان های تاریخی استعماری، مناظر طبیعی زیبا، هنر اصیل و چشم انداز چشمگیر با برج های دوقلوی پتروناس، یکی از مقاصد اصلی سفر ایرانیان می باشد.

خیابان جالان آلور (Jalan Alor) در قلب شهر کوالالامپور واقع شده است و به خیابان بهشت غذا نیز مشهور می باشد. این خیابان هر شب با مناظر، صداها و بوی خوش غذاهای خیابانی در کافه پیاده روها، پر شور و سر زنده می شود. خیابان جالان آلور یکی از پر رفت و آمدترین خیابان‌های کوالالامپور است.

خیابان جالان آلور کوالالامپور
خیابان جالان آلور کوالالامپور

در جالان آلور همه چیز از روده سوخاری گرفته تا انواع ساتای، ماهی های گریلی طعم دارشده تند تا انواع نودل و برنج ها و انواع غذاهای سوخاری شده همانند مرغ سوخاری، بال سوخاری، قارچ سوخاری، انواع میگو سوخاری را خواهید یافت.

پس از صرف غذای اصلی هم می توانید ماءالشعیر خنک و یا آبمیوه های تازه که در این خیابان به وفور وجود دارند، نوش جان کنید. فراموش نکنید آب نیشکر را حتما امتحان کنید.

در این رستوران ها علاوه بر انواع نودل و ماهی های مختلف، انواع غذاهای دریایی مثل هشت پا و خرچنگ و حتی قورباغه یافت میشود که معمولا با ادویه های خاص خودشان که کمی تند و شیرین هستند طبخ می شوند.

خواندن
بهترین فودکورت‌ های مشهد کدامند؟
خیابان جالان آلور کوالالامپور
خیابان جالان آلور کوالالامپور

این خیابان بسیار شلوغ است زیرا ردیف های متعددی از دست فروشان غذا را می بینید که در پیاده روی ۱٫۵ متری این خیابان مشغول سرو غذا هستند، همراه با میز و صندلی های پلاستیکی که گاهی تا داخل خیابان نیز چیده شده اند.

مطمئنناً غذا جاذبه اصلی این خیابان است اما فضای این محل نیز به واقع خاطره انگیز است. در طول شب این مکان بسیار شلوغ و پر از سر و صدای فروشندگانی است که جوجه های کبابی و گوشت های به سیخ کشیده شده خود را تبلیغ می کنند.

اگر نام غذاها و اینکه از چه چیزی درست شده اند را نمی دانید نگران نباشید چون تمامی منوهای غذایی دارای عکس غذای مورد نظر هستند و شما می توانید از روی عکس آن بفهمید که آن غذا چیست.

همچنین تمام این خیابان چراغانی شده و با نورهای رنگی تزئین شده و بسیار دیدنی است. گروه های مختلف هنری در کنار خیابان می نشینند.

موسیقی زنده خیابانی را می توانید گوش دهید. بسیاری از خواننده های محلی به همراه سازهای محلی این کشور، حال و هوای این منطقه را عوض می کند.

خیابان جالان آلور کوالالامپور
خیابان جالان آلور کوالالامپور

دسترسی

بازار شبانه و خیابان جالان آور کوالالامپور در منطقه بوکیت بینتانگ (the Bukit Bintang area) واقع شده است. این خیابان یکی از مناطق توریستی و پر گردشگر کوالالامپور است که عمدتا به خاطر فروشگاه ها و مغازه هایش مشهور است. یکی از خوبی های این منطقه نزدیکی آن به مراکز خرید و فروشگاه هایی همانند پاویلیون مال (the Pavilion Mall) و میدان معروف برجایا تایمز (Berjaya Times Square) است.

خواندن
پاساژ چیچک ، پاساژی پر از کافه و رستوران در استانبول

برای رفتن به این خیابان و مراکز خرید نزدیک آن، می توانید تاکسی بگیرید. اگر بخواهید با وسایل حمل و نقل عمومی به این خیابان بروید، می توانید سوار مترو یا قطارهای هوایی مالزی و شهر کوالالامپور شوید. اگر می خواهید سوار قطار شوید، باید قطارهایی را که به سمت ایستگاه مترو جالان بینتانگ (Jalan BintangSubway Statio) می روند را سوار شوید. همچنین اگر می خواهید که با قطارهای هوایی بروید، باید خود را به ایستگاه ایر-آسیا بوکیت بینتانگ (Air-Asia Bukit Bintang station) برسانید.

  • آدرس: Bukit Bintang, Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Malaysia
  • ساعت بازدید: اغلب غذافروشی های موجود در جالان آلور از ساعت ۵ عصر تا نیمه شب و برخی ۲۴ ساعته باز می باشند.

به این مقاله امتیاز دهید