غذاهای خیابانی استانبول

به گزارش تاپ توریست: در این بخش با معرفی غذاهای خیابانی استانبول با شما خواهیم بود. برای آشنایی با این غذاهای لذیذ در ادامه با ما همراه باشید.

وقتی به استانبول می روید خیلی زود می فهمید که شمار زیادی فروشنده غذاهای خوشمزه در تمام محله ها وجود دارد. از سیمیت منحصر به فرد استانبول گرفته تا ساندویچ های ماهی معروف بسفر.

این شهر پر از انواع غذاهای خوشمزه است که می توانید چه در موقع راه رفتن و چه آخر شب که همه جا بسته است آنها را پیدا کنید. در ادامه ما بهترین غذاهای خیابانی استانبول را به شما معرفی می کنیم.

بهترین غذاهای خیابانی استانبول

سیمیت، چاتال و آچما

یکی از محبوب ترین غذاهای خیابانی و قطعا یکی از سریع ترین صبحانه هایی که می توان در مسیر رفتن به محل کار برای ترک هاست، سیمیت است که شما می توانید همه جا آن را پیدا کنید. فقط به دنبال چرخ های قرمز رنگ بگردید که سیمیت (یک نان ترد دایره ای شکل پوشیده شده با کنجد)، چاتال (یک شیرینی نرم خوشمزه) و آچما (یک نان کمی شیرین) دارند.

همچنین می توانید از فروشنده درخواست کنید که سیمیت با پنیر خامه ای یا با نوتلا به شما بدهد. بعضی فروشنده ها نیز ساندویچ های کوچکی دارای پنیر، گوجه، زیتون و خیار دارند. فراموش نکنید که سیمیت با یک فنجان چای داغ ترکی میچسبد.

خواندن
طرز تهیه سوپ ماست خوشمزه و با اصالت ترکیه ای
غذاهای خیابانی استانبول
غذاهای خیابانی استانبول

غذای خیابانی ایچلی کوفته

رستوران Sabirtaşı بهترین ایچلی کوفته های استانبول را دارد (ایچلی کوفته یک نوع کوفته ترد با رویه بلغور و پر شده با گوشت چرخ شده، جعفری و دانه سرخ شده کاج است) و اگر حس و حال اینکه به رستوران ها بروید را ندارید می توانید این غذای خیابانی را از فروشنده های خیابانی در استقلال بخرید. ایچلی کوفته یک غذای بسیار لذیذ است که حتما باید امتحان کنید.

غذاهای خیابانی استانبول
غذاهای خیابانی استانبول

بالیک اکمک (ساندویچ ماهی)

خوردن یک ساندویچ ماهی تازه در بسفر تجربه ای بی نظیر در استانبول است. شما می توانید بسیاری از فروشنده های این غذای خیابانی را در منطقه امینونو و همچنین کاراکوی پیدا کنید. این ساندویچ با ماهی تازه کباب شده، سالاد، گوجه و پیاز پر می شود و بسیار لذیذ است.

غذاهای خیابانی استانبول
غذاهای خیابانی استانبول

بلوط کبابی

در زمستان بوی بلوط کبابی تازه که فروشنده ها با چرخ های خود در کل شهر می فروشند، در خیابان های استانبول میپیچد. شما قطعا در هوای سرد به سمت هوای گرمی که از سرخ کننده های این فروشنده ها می آید جذب می شوید و می توانید در حالی که فروشنده بلوط های کبابی داغ را برای شما داخل جعبه می گذارد دستان خود گرم کنید.

غذاهای خیابانی استانبول
غذاهای خیابانی استانبول

صدف پر شده (میدیه دولماسی)

صدف پر شده یکی دیگر از غذا های دریایی استانبول است و شما همیشه مردم را در اطراف چرخ های فروشنده ها میبینید که منتظر صدف هستند و فروشنده در حال فشردن لیمو بر روی صدف ها است. صدف پر شده یکی از غذاهای محبوب بین ترک هاست و می توانید آن را در همه جای شهر پیدا کنید.

خواندن
طرز تهیه سوپ ازوگلین ترکیه ای (سوپ عروس)
غذاهای خیابانی استانبول
غذاهای خیابانی استانبول

کوکورچ

اگرچه در نگاه اول روده گوسفند کبابی غذای لذیذی به نظر نمی رسد اما یکی از غذاهای محبوب در استانبول است. روده گوسفند روی یک سیخ فلزی مخصوص کباب، کباب می شود، سپس بریده و طعم دار می شود و داخل ساندویچ قرار می گیرد. حواستان باشد که این غذا کمی چرب است.

غذاهای خیابانی استانبول
غذاهای خیابانی استانبول
به این مقاله امتیاز دهید