طرز تهیه باقالی روغن

در این مطلب از مجله آشپزی تاپ کوکینگ طرز تهیه باقالی روغن ، یکی از غذاهای ساده و خوشمزه عربی را خواهیم داشت. در ادامه همراه ما باشید.

شاید تا کنون حتی اسم این غذا را هم نشنیده باشید ولی این غذا یکی از بهترین و سنتی ترین غذا های عربی به حساب می آید که می تواند یک صبحانه عالی برای شما باشد. می توانید این غذا را امتحان کنید و از طعم و مزه بی نظیر آن نهایت لذت را ببرید.

باقالی روغن یا باقله دهین را معمولا جزو دسته اشکنه ها می دانند. زیرا این غذا به اشکنه شباهت دارد و با نان سرو می شود. به همین دلیل ممکن است آن را با نام اشکنه باقالا عربی نیز بشنوید. در ادامه طرز تهیه باقالی روغن عربی ساده و خوشمزه را به شما آموزش می دهیم.

طرز تهیه باقالی روغن
طرز تهیه باقالی روغن

مواد لازم

  • باقالی پوست گرفته ۵۰۰ گرم
  • نان سنگک ۱ عدد
  • تخم مرغ ۳ عدد (برای هر نفر یک عدد)
  • روغن حیوانی یا کره ۳ قاشق سوپخوری
  • نمک، نعنا خشک و سرکه به میزان لازم

طرز تهیه

برای تهیه این غذا باید باقالی ها را با مقداری آب داخل قابلمه ریخته و روی شعله گاز بگذارید تا بپزد و در نهایت باید باز هم به آن آب اضافه کنید. پس از اینکه باقلا پخت باید آنها را از آب بیرون بیاورید و پوست دوم را هم جدا کنید.

سپس نان را به قسمت های کوچک تر تقسیم کرده، داخل ظرف دلخواه بریزید و آب باقالی ها را روی آنها بریزید تا نان ها نرم تر شود. سپس باقالی ها را هم به آن ها اضافه کنید.

خواندن
طرز تهیه کبه عربی اصیل و خوشمزه | kibbeh

حالا در یک ظرف جدا تخم مرغ ها را بشکنید و هم بزنید و به شکل نیمرو داخل روغن به همراه کمی نمک و نعنا خشک بپزید. هنگامی که تخم مرغ ها پخته شد آنها را روی نان و باقالی ها گذاشته و روی آن مقداری کره ذوب شده یا روغن حیوانی گرم شده بریزید.

باقالی روغن یا باقله دهین عربی خوشمزه و مقوی شما آماده است و می توانید آن را با ترشی، پیاز یا هر چیز دلخواه دیگر سرو کنید.

طرز تهیه باقالی روغن
طرز تهیه باقالی روغن

مقالات آشپزی بیشتر بخوانید:

به این مقاله امتیاز دهید